Futbal sa rozrastá....alebo rozpína ?

Autor: Robert Leitl | 7.3.2013 o 9:15 | (upravené 7.3.2013 o 9:20) Karma článku: 11,38 | Prečítané:  1662x

Dnes som prvý krát videl vizualizáciu banskobystrického štadióna, ako by mal vyzerať po plánovanej rekonštrukcii štadiónov na Slovensku, na ktorú štát vyčlenil prostriedky.

Štadión má byť prestavaný z viacúčelového na čisto futbalový, inak povedané plán nepočíta s atletickou dráhou. Štadión na Štiavničkách má dráhu od svojho vzniku, na nej vyrástlo množstvo československých a slovenských reprezentantov, medailistov OH, MS a ME a na nej som strávil aj ja pol svojho života. Organizovala sa tu federálna atletická liga, na ktorú chodilo desaťtisíc divákov, medzinárodné viacstretnutia atletických reprezentácií mnohých krajín a Európske poháre v atletike. Teraz má zaniknúť. Táto štúdia vyšla zo Slovenského futbalového zväzu. Kde sa berie tá arogancia a bohorovnosť, ktorá chce len tak špinavou kopačkou rozdupať niečo, čo má vyše štyridsaťročnú tradíciu? Arogancia, ktorá chce vyhodiť atlétov z jediného, áno vážení, jediného štadióna na Slovensku, ktorý má kompletnú osemdráhu a hľadisko okolo oválu. Dlhé roky je známa snaha majiteľov FK Dukla získať štadión do súkromných rúk a zrušiť atletickú dráhu. Chceli síce vybudovať náhradu, ale samozrejme by postrádala hľadisko, pochybujem pri cene umelej dráhy, že by mala osemdráhu celých 400 metrov, o zázemí nehovoriac. Vedenie FK Dukla je personálne úzko späté s vedením SFZ, to všetci vieme. Tento "projekt" má preto super živnú pôdu na to, aby sa realizoval. Biznismeni, ktorí nikdy nešporotvali a nemajú potuchy, ako sa tvorí športový výkon, teda aj futbalový, nemôžu vedieť, že aj ich hráči potrebujú atletickú prípravu. Jej absenciu žalostne vidieť u všetkých hráčov, vidieť ich neohrabanosť a tvrdosť v pohybe, ktorá im bráni dosiahnuť atletickú ľahkosť, ktorú obdivujeme u hráčov v európskych kluboch. Pán prezident SFZ by skôr mal zachraňovať dráhy a zabezpečiť, aby tréneri mládeže vedeli o atletickej príprave aspoň za máčny mak. Pán prezident by sa mal starť o to, ako zaplatiť trénerov detí a mládeže vo svojom klube, ktorí dlhé mesiace robia len z úcty k snahe detí a ich rodičov. Ako zaplatiť svojich profíkov, ktorých blahorečí vo svojich blogoch, aký je o nich záujem v zahraničí. Alebo likvidácia atletiky v Bystrici pomôže zaplatiť hráčov a trénerov? Asi ťažko. Ja verím, že sa zdvihne veľká vlna nevôle voči týmto plánom. Verím, že mesto samotné bude proti likvidácii úspešného športu, ktorý ho preslávil aj v cudzine. Verím, že vedenie rezortu obrany, ktorému štadión patrí, nedopustí tento barbarský skutok. Verím, že zvíťazí zdravý rozum nad aroganciou a hlúposťou. Na záver otázka. Ako by vám padlo páni futbalisti, keby niekto prišiel, rozhodol a odpílil vám brány a zaniesol ich do šrotu s tým, že ste na Štiavničkách skončili ? Toto totiž chcete spraviť iným.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?